Blog

 • Zgromadzenia wspólników na Skype.

  team-4503157_960_720

  Podobnie jak tradycyjne listy zostały z czasem wyparte przez elektroniczne, tak już niebawem, może i tradycyjne zgromadzenia wspólników spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zostaną wyparte przez dwustronne transmisje obrad.

  czytaj więcej
 • Sukcesja w biznesie.

  african-american-3496261_960_720

  Jak wynika z badań, ponad 2 mln aktywnych polskich przedsiębiorców wykonuje działalność gospodarczą, na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Z czego, szacuje się, że około 1 mln jednoosobowych działalności, to firmy rodzinne. 

  czytaj więcej
 • Nieuczciwa konkurencja w biznesie.

  business-3324394_960_720

  Nieuczciwa konkurencja, problem dotykający coraz większą grupę przedsiębiorców. Głównym czynnikiem determinującym taki stan jest zarówno poczucie bezkarności, jak i brak świadomości co do zagrożeń, które mogą nas spotkać. 

  czytaj więcej
 • Dematerializacja akcji.

  businessman-3213659_960_720 1

  Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu spółek handlowych. Przepisy, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2021 r. wprowadzą obligatoryjny obowiązek dematerializacji akcji na okaziciela i akcji imiennych spółek akcyjnych i spółek komandytowo-akcyjnych, niebędących spółkami publicznymi.

  czytaj więcej
 • Prawa autorskie w biznesie.

  dustin-lee-19667-kopia-1080x675 

  Każdy przedsiębiorca prowadzący własny biznes spotyka się na co dzień z prawami autorskimi. Czy to nabywając oprogramowanie, zlecając opracowanie materiałów reklamowych, czy też świadcząc usługi, w ramach których powstają utwory objęte prawami autorskimi. Dlatego też, warto pamiętać o odpowiednim zarządzaniu prawami autorskimi, ponieważ może Nas to, zarówno uchronić przed ewentualnymi problemami, jak i zwiększyć nasze przychody. 

  czytaj więcej
poprzedni