Blog

 • Mikrorachunek

  Bez tytulu.[3]

  Od 1 stycznia 2020 r. podatki PIT, CIT i VAT należy wpłacać wyłącznie na swój, własny indywidualny rachunek podatkowy (tzw. mikrorachunek podatkowy). 

  czytaj więcej
 • Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR)

  Bez tytulu.[1]

  13 października 2019 r. uruchomiono Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR), czyli systemem, w którym gromadzone i przetwarzane są informacje o beneficjentach rzeczywistych. 

  czytaj więcej
 • Split payment.

  computer-3368242_960_720

  Od 1 listopada część kupujących towary i usługi wymienione w nowym załączniku nr 15 do ustawy o VAT będzie zobowiązana regulować należność w podzielonej płatności (Split payment). Ale czy na pewno tylko część, a może jednak wszyscy? 

  czytaj więcej
 • Zgromadzenia wspólników na Skype.

  team-4503157_960_720

  Podobnie jak tradycyjne listy zostały z czasem wyparte przez elektroniczne, tak już niebawem, może i tradycyjne zgromadzenia wspólników spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zostaną wyparte przez dwustronne transmisje obrad.

  czytaj więcej
 • Sukcesja w biznesie.

  african-american-3496261_960_720

  Jak wynika z badań, ponad 2 mln aktywnych polskich przedsiębiorców wykonuje działalność gospodarczą, na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Z czego, szacuje się, że około 1 mln jednoosobowych działalności, to firmy rodzinne. 

  czytaj więcej
poprzedni następny