Oznaczenie przedsiębiorcy w biznesie

Oznaczenie przedsiębiorcy
9 grudnia 2019 Dawid Michalski 0 Komentarze

W obrocie gospodarczym, zarówno w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i spółek prawa handlowego istnieje obowiązek posługiwania się czy to w pismach czy w zamówieniach handlowych danymi identyfikującymi naszą firmę. Obowiązek ten dotyczy również zamieszczania informacji o firmie na jej stronie internetowej.

Dla większości przedsiębiorców rzecz oczywista i nie wymagająca przypominania.

Natomiast, zdarzają się jeszcze przedsiębiorcy, którzy zapominają o zamieszczaniu informacji o firmie na swoich stronach internetowych. Stąd też dzisiejszy wpis. Nie tylko bowiem istnieje obowiązek podawania danych firmy w pismach, ale również na stronie internetowej.

A jakie dane należy podawać?

Niestety, nie da się określić jednego katalogu tych danych. Dane te bowiem zależne są od formy w jakiej prowadzimy działalność gospodarczą.

Przykładowo, w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej oraz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w pismach czy zamówieniach handlowych oraz na stronie internetowej należy podawać następujące dane:

DaneSpółka z o.o.Jednoosobowa działalność
Nazwa firmy
Numer NIP
Adres siedziby
Numer KRSX
Sąd rejestrowyX
Kapitał ZakładowyX
Numer REGONXX


Pamiętajmy o tym. I nie tylko dlatego, że wymagają tego przepisy, ale również dla tego, że uwiarygadnia Waszą działalność oraz prowadzone przez Was strony internetowej.

Masz pytania lub wątpliwości? Napisz do nas, postaramy się Ci pomóc.

Zapraszamy również na AbonamentyPrawnenasz Fanpage oraz Linkedin.

Oznaczenie przedsiębiorcy w biznesie was last modified: 18 maja, 2020 by Dawid Michalski